Elán 70
Praha - Bratislava

Vyprodáno

20.9.2024 O2 arena - Praha

Vyprodáno

27.9.2024 Tipos aréna - Bratislava

Oslavte s námi 70. narozeniny

Jedna z nejpopulárnějších československých kapel Elán, která od roku 2018 živě nevystupuje, odehraje dva výjimečné halové koncerty. V pátek 20. září 2024 vystoupí v O2 areně v Praze, o týden později pak v TIPOS aréně - Zimním stadióně Ondreja Nepelu v Bratislavě. Důvodem jednorázového návratu na pódia jsou oslavy sedmdesátin zpěváka a baskytaristy Joža Ráže a zpěváka a klávesisty Vašo Patejdla. Oba před pětapadesáti lety kapelu zakládali.

Koncert Praha
20.9.2024 - O2 Arena

Nečekaný návrat Elánu do největší české haly. V Praze oslaví sedmdesátiny Joža Ráže a Vašo Patejdla.

Fanoušci, kteří milují hudbu Elánu, dostávají unikátní možnost zažít kapelu ještě dvakrát naživo. A to i přesto, že většina z nich v to už nedoufala. Skupina totiž ohlásila konec svojí koncertní kariéry. Pánové ale mají pořád elán na rozdávání a chtějí se o něj podělit s posluchači a oslavit tak narozeniny. Fanoušci si budou moci zazpívat s Elánem písničky, které je provázely velkou částí života. Elán naposledy koncertoval v roce 2018, kdy své velkolepé československé halové a open air turné plné vizuálních efektů a projekcí zakončoval ve vyprodané pražské O2 areně. Kapela se tehdy rozrostla o dechovou sekci, smyčce i vokalistky. Jožo Ráž poté prohlásil, že chce skončit na vrcholu slávy, ovšem připustil, že by se mohl s muzikanty ještě někde výjimečně objevit, pokud k tomu bude opravdu výjimečný důvod.

Koncert Bratislava
27.9.2024 - TIPOS Aréna
Zimní stadion Ondreja Nepelu

Jožo Ráž a Vašo Patejdl oslaví životní jubileum v Bratislavě

Oba před pětapadesáti lety kapelu zakládali a nyní se výjimečně vrací na pódium - jednorázová oslava narozenin v Bratislavě v největším svatostánku pro pořádání koncertů - TIPOS aréně - Zimním stadióně Ondreja Nepelu. Elán naposledy koncertoval v roce 2018, kdy své velkolepé československé halové a open air turné plné vizuálních efektů a projekcí zakončoval ve vyprodané pražské O2 areně. Kapela se tehdy rozrostla o dechovou sekci, smyčce i vokalistky. Jožo Ráž poté prohlásil, že chce skončit na vrcholu slávy, ovšem připustil, že by se mohl s muzikanty ještě někde výjimečně objevit, pokud k tomu bude opravdu výjimečný důvod. Skupina Elán vznikla v roce 1968. Vydala patnáct studiových alb, pět anglických alb i řadu kompilací, za jejichž prodeje získala neuvěřitelných 25 platinových desek. Koncert Elánu na Letné si nenechalo ujít na 100 tisíc fanoušků, Slováci zároveň v roce 2007 vyprodali i slavnou Carnegie Hall v New Yorku. Pilířem kapely jsou Jožo Ráž (zpěv, baskytara), Jano Baláž (zpěv, kytara) a Vašo Patejdl (klávesy, zpěv), kteří společně skládají písně.

Galerie

Videogalerie

Partneři koncertů

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Mediální agentura

Pořadatel